Tartus avati pidulikult kaasaegne lastehaigla

Categories
Tartu Ülikooli Kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnaku III ehitusjärgus rajati uued ravikorpused laste- ja kõrvakliinikule. Foto: Timo Arbeiter

Täna avati pidulikult Tartu Ülikooli Kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnaku III ehitusjärk, mille raames rajati uued ravikorpused laste-  ja kõrvakliinikule, samuti uus operatsiooniplokk. Uute ravikorpuste pidulikul avamisel osalesid president Alar Karis ja tema abikaasa Sirje Karis, samuti terviseminister Riina Sikkut, Tartu Ülikooli rektor prof Toomas Asser ning Tartu linnapea Urmas Klaas.

Uus lastehaigla asub kliinikumi sirelililla tunnusvärviga M-korpuses, kus on kättesaadavad kõik kliinikumis kasutusel olevad kõrgtehnoloogilised tervishoiuteenused. Esimesena Eestis on laste 3. astme intensiivravipalatid ühekohalised – väikesed patsiendid saavad seal koos oma vanemaga privaatselt viibida.

Lastekliiniku juhataja prof Vallo Tillmann väljendas veendumust, et uus maja saab olema turvaline ja lapsesõbralik. “Turvalisuse tagab eeskätt kompetentne ja kõrgelt motiveeritud lastekliiniku tööpere. Lapsesõbraliku keskkonna tagab disainistuudio Unt/Tammik poolt haigla seintele loodud „Tireli-tareli-tiit, seiklus algab siit“ fantaasiamaailm,” lausus Tillmann ravikorpuse avamisel peetud kõnes.

Ravitöö algab uutes ruumides suve teises pooles.

Uusi ravikorpusi tutvustavat videoklippi saab vaadata Tartu Ülikooli Kliinikumi Youtube kanalil.