Noorte pediaatrite konverentsil tunnustati parimaid juhendajaid

Categories
Lastehaiguste eriala residendid Jõulumäel noorte pediaatrite konverentsil

17.-18. märtsil toimus Pärnumaal Jõulumäe Tervisespordikeskuses noorte pediaatrite konverents.

Konverentsi põhifookus oli residentide ja noorarstide ettekannetel. Esitati nii doktori- ja uurimustööde tulemusi kui ka igapäevapraktikas ette tulnud huvitavaid haigusjuhte. Kristo Klaus, pediaatria resident infektsioonhaiguste kõrvalerialal, esitles tulareemia haigusjuhtu ning pälvis oma kaasahaarava esitlusega parima ettekande preemia.

Koostöös MTÜ-ga Peaasjad toimus lühikoolitus teemal “Tööstress ja läbipõlemise ennetamine”. Koolituse viis läbi vaimse tervise ekspert Merle Purre, kes aitas kaardistada erinevaid faktoreid, mis arstide stressitaset mõjutavad. Arutleti viiside üle, kuidas tööstressiga toime tulla, ja õpiti, mida igaüks saab ise oma vaimse tervise hoidmiseks ja stressi vähendamiseks ära teha.

Külalislektoritena astusid üles ka prof Irja Lutsar ja prof Tuuli Metsvaht, kes andsid ülevaate teadustöö tegemise võimalustest ja selle telgitagusest.

Jätkus 2020. aastal alguse saanud traditsioon tunnustada parimaid juhendajaid. Silmapaistvate juhendajatena tunnustati ühtekokku 28 arsti. Rahalise preemia pälvisid sel aastal dr Karin Puks (Tallinna lastehaigla) ja dr Rael Laugesaar (TÜK lastekliinik).

Laulu- ja tantsupeoaastale kohaselt andsid õhtusele koosviibimisele hoo sisse rahvatantsuansambli Kajakas tantsijad.