Lastearstide selts soovib head laste(kaitse)päeva!

Categories

1. juunil tähistatakse rahvusvahelist lastekaitsepäeva – päeva, mille eesmärgiks on olnud tähelepanu juhtimine laste heaolule ja õigustele ning lastekaitsele.

Käesoleva aasta aprillis tegid 36 organisatsiooni, kelle hulka kuulub ka Eesti Lastearstide Selts, Riigikogule ettepaneku nimetada 1. juuni lastepäevaks ja muuta see riiklikuks pühaks.

Päeva ümbernimetamise ettepanek tuleneb soovist kinkida kõikidele lastele oma päev – riiklikult tähistatav pidupäev, mil kogu ühiskonna fookus on suunatud lastele. Nagu on öelnud Lastekaitse Liidu juht Varje Ojala, tuleks teha nii, et üks eriliselt lastele pühendatud päev oleks kõigile vaba – et pered saavad koos olla ja lastepäeva tähistada. “See on ilus ja oluline kingitus lastele, peredele ja tervele meie ühiskonnale,” on Ojala sõnanud.

Eesti Lastearstide Selts soovib kõigile head lastepäeva!