Dr Liis Toome pälvis riikliku teenetemärgi

Categories
Lastearst dr Liis Toome. Foto: erakogu

Dr Liis Toome pälvis riikliku teenetemärgi

6. veebruaril selgusid tänavused riiklike teenetemärkide saajad. Lastearst ja neonatoloog, Eesti Lastearstide Seltsi president aastatel 2016-2019, dr Liis Toome, pälvis Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi.

Dr Toome on pikka aega töötanud Tallinna Lastehaigla neonatoloogia osakonnas ning juhina on ta muutnud selle perekeskseks kaasaegset abi pakkuvaks kohaks. Oma igapäevatöös pühendub dr Toome enneaegsete laste ravile. Ta on hinnatud lastearst, kolleeg, juhendaja ja eriala populariseerija. Dr Toome on osalenud paljudes uurimisprojektides nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil ning ta on 31 rahvusvahelise teadusartikli kaasautor. Dr Toome on ka pediaatria erialakomisjoni liige.

Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi pälvisid teiste hulgas ka dr Natan-Toomas Aro ja dr Anu Susi. Dr Aro on Tartu Ülikooli Kliinikumi (TÜK) kardiokirurgia osakonna laste südamekirurg, vanemarst ja õppejõud, kes on aidanud elule ligi 2000 kaasasündinud südamerikkega last. Dr Susi on TÜK psühhiaatriakliiniku laste ja noorukite vaimse tervise keskuse lastepsühhiaater, kes on pühendunud autistlike laste aitamisele.

Riikliku teenemärgi sai tänavu 167 inimest.