Noori kolleege saatis Riias toimunud teadustööde konkursil edu

Categories
Riias toimunud konkursil osalesid (vasakult) Eesti arstitudengid Johanna Juhkami ja Kätlin Kits ning lastehaiguste eriala residendid Veronica Rähesoo, kes pälvis parima töö auhinna, ja Margit Raud
Koostöös Läti Lastearstide Seltsi, Biogaia ja Ewopharmaga toimus 26.-27. jaanuaril Riia Stradiņši ülikoolis Baltikumi pediaatriaalaste teadustööde konkurss. Konkurss leidis aset laste tervisepäeva konverentsi raames ning tõi kokku tulevased arstid kõigist Balti riikidest.
Laste tervisepäev on Riias toimuv iga-aastane konverents, mis ühendab lastearste, perearste ja teiste erialade spetsialiste, kes hoolitsevad väikeste patsientide heaolu eest. Konverentsi raames toimunud noorte teadustööde konkurss andis noortele võimaluse tutvustada oma teadustöid, põnevaid kliinilisi juhtumeid või erialakirjanduse kokkuvõtteid.
Konkursi lõppvooru pääses 15 tööd Eestist, Lätist ja Leedust. Eesti arstitudengite Kätlin Kits ja Johanna Juhkami tööde abstraktid tekitasid korraldajates sedavõrd suure huvi, et nende tööd ostsustati esitada konkursiväliselt konverentsi põhiloenguna. Lisaks arstitudengitele osalesid konkursil ka pediaatria eriala residendid dr Veronica Rähesoo ja dr Margit Raud. Konkursi parima töö nominatsiooni pälvis dr. Veronica Rähesoo.
Eesti Lastearstide Seltsi liikmetest osalesid üritusel ka dr Aleksandr Peet ja pediaatria eriala resident dr Alina Roštšinskaja. Dr Peet kuulus Eesti esindajana konkursi žüriisse ning esines konverentsi lektorina teemal: “Normal and pathologic growth, growth chart interpretation“.

Konverentsijärgsel õhtusöögil arutati võimalusi, kuidas suurendada noortes huvi teadustöö vastu, ning otsiti koostöövõimalusi Eesti, Läti ja Leedu lastearstide seltside vahel.

Ürituse raames külastati ka Riia meditsiinikeskuse simulatsioonikeskust, kus lahendati haigusjuhtude. Eesti esindajad said proovida ultraheli kiirskriiningu (FAST, ingl k Focused Assessment with Sonography in Trauma) tegemist ja meeskonnatöö juhtimist erakorralises situatsioonis.
Arvestades osalejatelt tulnud positiivset tagasisidet, on põhjust taolisi noorte teadustööd tutvustavaid konkursse ka tulevikus planeerida.