Itaalias toimus Euroopa Pediaatrite Akadeemia kongress ja kevadkoosolek

Categories
Dr Hannes Vaas ja dr Chris Pruunsild Itaalias toimunud Euroopa Pediaatrite Akadeemia kongressil. Foto: erakogu

18.-20. mail toimus Itaalias Padova linnas Euroopa Pediaatrite Akadeemia (EAP) kevadkoosolek, kus Eesti Lastearstide Seltsi esindas seltsi president dr Chris Pruunsild.

Võrreldes 2022. a detsembris Brüsselis toimunud talvekoosolekuga, oli kevadkoosolek väiksema intensiivsusega. Päevakorras oli mitmeid akadeemia tegevust puudutavaid juriidilisi ja korralduslikke teemasid. Pediaatrite väljaõppe valdkonnas oli fookus Euroopa koolitusnõuetel. Nimelt on kõrvalerialade õppeprogrammid erinevas seisus: mõnel erialal on vaja kiiret kaasajastamist, samas kui mõne erialala programmi ei olegi veel üldse vastu võetud. Täiesti uuena on väljatöötamisel kaasasündinud ainevahetushaiguste programm, mis tuleb arutlusele järgmisel EAP talvekoosolekul.

Kevadkoosolekuga samal ajal toimunud EAP meistriklassis ja kongressil osalesid lisaks dr Pruunsillale ka dr Hannes Vaas (Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinik) ja dr Ilona Neupakojeva (Tallinna lastehaigla). Meistriklassis keskenduti laste ägedatele haigusseisunditele. Lisaks loengutele oli programmi oluliseks osaks interaktiivne haigusjuhtude lahendamine, millega Eesti osalejad jäid väga rahule. “Meie residentidel ja noortel arstidel oleks sellistel üritustel kindlasti palju õppida, mistõttu loodan, et tulevikus saab osavõtt olema suurem,” sõnas dr Pruunsild ürituse järgselt.

Järgmine EAP meistriklass toimub iseseisva üritusena 2024. aastal Viinis. EAP kongress ja kevadkoosolek leiavad aset 2024. aastal Horvaatias.